Babakonyha: Afrikai harcsa cukkinivel

No Comments

pizap.com13726903491871

Miután Cecíliám betöltötte a 7 hónapos életkort, elérkezettnek találtam az időt arra, hogy megmutassam neki, milyen finom a halacska 🙂  Bátran állíthatom – ez betalált!

Mi kell hozzá?

  • kb. 8 dkg afrikai harcsafilé
  • 1 db cukkini
  • 2 evőkanál olivaolaj
  • kevéske friss kapor

A közeli hipermarket halpultjánál szoktam a halat vásárolni. 2-3 egész filét veszek, és itthon kis darabokban lefagyasztom, így bármikor előkapható a hűtőből. Az afrikai harcsa a nevével ellentétben magyar hal, ha jól van kifilézve, gyakorlatilag szálkamentes. Azért csak jobb az óvatosság, főleg a bébiételt, mindig nagy odafigyeléssel ajánlatos készíteni.

Először az olívaolajon a halat átsütöm, majd két evőkanál vizet aláöntve, fedő alatt puhára párolom. Kiveszem a lábasból és a helyére kerül a felkockázott cukkini és a kapor. Ezt is puhára párolom, majd a hallal együtt mehet a turmixgépbe. Jó étvágyat kívánok!

Categories: babakonyha Tags: Címkék:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.