Archívum

Archívum: február 24th, 2017

PostHeaderIcon Kemencés malac-sült

Szilveszterre készült, hátha a kismalac kitúrja a szerencsénket 🙂

Ehhez a fogáshoz bizony szopós kismalacot kell venni 🙁 Imádom a kis konnektororrúakat, ahogy szaladgálnak az anyakoca körül, képtelen lennék egészben megsütni egy kismalacot…. ezért kizárólag rendelésre, előkészítve, “felismerhetetlen” formában vagyok hajlandó a konyhámba engedni.

Hozzávalók:

  • malachús (ezt nem ragoznám tovább… meg kell beszélni a hentessel)
  • bors
  • babérlevél
  • fokhagyma
  • kakukkfű
  • sör

A malachusi bőrét bevagdaljuk, és jól befűszerezzük sóval, borssal, kakukkfűvel, reszelt fokhagymával. Mellédobunk pár darab babérlevelet és aláöntjük a sört. Alufóliával lefedjük és előfűtött kemencében (vagy 230 C fokos sütőben) puhára sütjük. Ekkor levesszük róla a fóliát, alaposan meglocsolgatjuk a tepsiben lévő pecsenyelével és szépen megpirítjuk a bőrét. Főtt burgonyával, párolt káposztával tálaljuk. Jó étvágyat kívánok!

 

PostHeaderIcon És újra: avokádókrém

Annyira finom és zöld és tele van vitaminnal 🙂 Nagyon szeretjük!

Ez most egy tejmentes verzió. Az avokádó gyümölcs húsát villával összetörjük és kicsi sóval, borssal és reszelt fokhagymával ízesítjük. Óvatosan, mert mindenből csak kevés kell bele. Pirítóssal tálaljuk. Jó étvágyat kívánok!

PostHeaderIcon Rántott hal, tartár…. mi kell még? :)

Igazi klasszikus 🙂 a jó kis retro rántott hal.

Gyakran készítem, mert nagyon szereti a család, akár egy hétköznapi vacsorára, akár hétvégén… bármikor jöhet.

Általában friss halat használok, leggyakrabban afrikai harcsát, de a fagyasztott alaszkai tőkehal is nagyon kiváló rántva. A mirelit halat kiolvasztás után, a frisset átmosás után rövid időre fokhagymás tejbe áztatom, 15 percig pont elég. Utána sózom, majd jöhet a klasszikus liszt, tojás, morzsa panír, majd olajban kisütöm és már kész is. A tartárhoz 1 tojás sárgáját 2 dl nagyon lassan adagolt olajjal kikeverek, fűszerezem sóval, fehérborssal és elkeverem 1 pohár tejföllel. Ezt tálalom a rántott hal mellé és általában a sült krumpli sem marad el. Tényleg elég retro. Jó étvágyat kívánok!

PostHeaderIcon Pasta Capunti – egy kis nyár a télutóban

Tavaly nyáron volt szerencsém néhány napra elmenekülni a távoli Itáliába, az olasz csizma legdélibb csücskébe 🙂 Puglia megyébe, Tarantóba. Ez a vidék híres a különféle kézműves tésztáiról, például csak itt készítik az isteni capuntit és az orecchiettét, melyek sokkal tartalmasabb, rusztikusabb tészták, mint az itthon kapható úgynevezett olasz tészták, még a Barillát is – én általában ezt használom itthon – messze lekörözik. Hazafelé jövet be is vásároltam a reptéren tésztákból, hogy a családdal is meg tudjam kóstoltatni, hogy milyen is az igazi dél-olasz pasta.

És hogy ez miért most került elő? Mert a fotók között válogatva kezembe került pár kép a tavalyi nyárról, és ebben a szeles, szürke időben olyan jól esik felidézni a nyarat, a napsütést…   És mivel ezek a tészták itthon is beszerezhetőek, érdemes kipróbálni, nem fog csalódást okozni 🙂

Ő is velünk jött 🙂

És az én pasta capuntim 🙂 pestoval

Ez a két hozzávaló kell hozzá: a tészta és a pesto és némi sajt a tetejére, persze parmezánnal az igazi 🙂 Miután kifőztük a tésztát ( a csomagoláson mindig feltüntetik a főzési időt, ezt illik betartani), beletesszük egy nagy serpenyőbe, összemelegítjük a pestoval és már tálalhatjuk is. Jó étvágyat kívánok!

És jó éjt!

2017. február
h K s c p s v
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728